Zabawki dla kota

Zabawa jest niezwykle ważnym elementem życia mruczków, dlatego zabawki dla kotów to tak ważny element wyposażenia każdego kociego domostwa. Zabawki dla kotów to sposób na radzenie sobie z instynktem łowieckim, spożytkowanie nadmiaru energii i ćwiczenie mięśni. W domowych warunkach przebywający samotnie kiciuś nie ma wielu okazji do rozruszania zastanych kończyn, jednak gonienie za zabawką dla kota (lub nogami właściciela) to idealna okazja by przypomnieć ciału w jaki sposób się poluje, jak ciało wykorzystuje wówczas swoją siłę i zwinność – taka gimnastyka jest niezbędna, by zwierzę zachowało zdrowie i dobry nastrój. Nie wolno ganić kota za takie zachowania, nawet jeśli nam one nie odpowiadają.

zabawki dla kota01Fot. Picture Zealot

Zabawki dla kotów produkowane są z najróżniejszych materiałów i dostępne we wszystkich kolorach tęczy, wybór najodpowiedniejszej dla naszego ulubieńca może być nie lada kłopotem. Dlatego też często właściciele małych kociaków starają się sprawdzić predyspozycje zwierzęcia oferując mu duży wybór zabawek dla kota, który zostaje w późniejszym czasie zawężony o przedmioty, których zwierzę nie wybrało do zabawy.

zabawki dla kota05Fot. sffubs

Kocie zabawki wykonane są zazwyczaj z materiału lub filcu, często także z innych materiałów pochodzenia naturalnego (np. ze sznurka czy słomy). Podczas tworzenia zabawek często wykorzystuje się także plastik, gumę, folię, skórę, futro, pióra oraz inne dodatki. Najlepsze zabawki dla kotów to takie, które zawierają wiele faktur i elementów, są dla kota ciekawe, można je wprawić w ruch lub nimi sterować. Często zabawki dla kotów są skrapiane zapachem waleriany lub kocimiętki, ponieważ skłania on zwierzęta do zabawy, zdarza się również, że te zioła w postaci suszu stanową część lub całość wypełnienia maskotek, piłek oraz myszek.